Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Właściciel sklepu w Węgorzewie okradziony na 1800 złotych. Oszuści użyli metody „na terminal”

Fot. fotolia.pl

W Elblągu oszuści właśnie zaatakowali metodą „na wnuczka”, zaś w Węgorzewie zastosowali metodę „na terminal”.

Jak powiedział Radiu Olsztyn rzecznik warmińsko-mazurskiej policji komisarz Krzysztof Wasyńczuk, do węgorzewskiego sklepu zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako konsultant firmy obsługującej terminale płatnicze. Twierdził, że trzeba natychmiast zaktualizować oprogramowanie terminala. Poprosił o ręczne wykonanie zmian w ustawieniach urządzenia i o przekazanie kodów zabezpieczających, dających możliwość transakcji bezgotówkowych.

00:00 / 00:00

Właściciel sklepu wykonał polecenia oszusta i stracił 1800 złotych. Policjanci apelują, by w podobnych przypadkach upewnić się, czy rozmówca faktycznie zatrudniony jest w firmie, z którą współpracuje właściciel sklepu. Trzeba też pamiętać, że banki czy inne instytucje nie wymagają podawania haseł lub kodów i nie zlecają próbnych transakcji przez telefon.

Węgorzewscy policjanci wyjaśniają sprawę. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia. Dodajmy, że do identycznego przestępstwa doszło w Węgorzewie w sierpniu zeszłego roku. Wówczas właściciel sklepu stracił prawie 2 tysiące złotych.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, oszust, oszustwo, Krzysztof Wasyńczuk, na terminal
Nielegalny salon gier w Elblągu zlikwidowany. Służby zabezpieczyły sześć automatów

Sześć automatów do gier zostało zabezpieczonych przez policjantów. W jednym z pomieszczeń na elbląskim Starym Mieście policja i Służba Celna zlikwidowała nielegalny salon gier. Funkcjonariusze Służby...

Zamknij
RadioOlsztynTV