Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymano matkę noworodka znalezionego w Działdowie. Ma zarzut zbezczeszczenia zwłok

Policjanci z Działdowa zatrzymali dziś 28-letnią kobietę, której przedstawiono zarzut zbezczeszczenia zwłok noworodka. Ciało dziecka znaleziono w sortowni śmieci.

Asp. szt. Rafał Jackowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie poinformował, że zatrzymana w tej sprawie kobieta ma 28 lat i jest mieszkanką powiatu działdowskiego.

Przedstawiono jej zarzut zbezczeszczenia zwłok noworodka. W zależności od wyniku sekcji zwłok zarzut ten może zostać zmodyfikowany

– powiedział Jackowski. Dodał, że kobieta złożyła wyjaśnienia.

Jeśli sekcja zwłok wykaże, że dziecko urodziło się żywe, wówczas zarzut może być zmodyfikowany w kierunku zabójstwa noworodka. Asp. szt. Jackowski dodał, że wobec 28-latki zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Policja nie informuje, czy kobieta jest matką innych dzieci oraz z jakiego powodu miała wyrzucić ciało noworodka do śmietnika.

Zwłoki dziecka odnaleźli w czwartek po południu pracownicy sortowni śmieci w Działdowie. Oni też zaalarmowali policję.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w dziecko, Działdowo, matka, ważne, uwaga, pilne
Policja szuka matki noworodka znalezionego w sortowni odpadów w Działdowie

Trwa wyjaśnienie okoliczności śmierci noworodka, którego ciało znaleziono wczoraj w sortowni odpadów w Działdowie.  W sprawie jest wiele niewiadomych i pytań. Kto urodził dziecko? W jakich...

Zamknij
RadioOlsztynTV