Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymali towary warte ponad 44 miliony złotych

W minionym roku funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne towary o wartości ponad 44 milionów złotych. 70 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych.

Największą wartość miała przemycana krajanka tytoniowa. Oszacowano ją na 36 milionów złotych. Natomiast ujawnione w 2021 roku papierosy bez akcyzy były warte w sumie prawie 6 milionów złotych.

Strażnicy graniczni z województwa warmińsko-mazurskiego rozbili prawie 20 grup przestępczych, w tym 6 międzynarodowych. Ponad 150 osób usłyszało zarzuty udziału w grupach przestępczych, 70 z nich – w zorganizowanych grupach przestępczych.

Do tej pory wobec 80 osób skierowano do sądu akty oskarżenia. Ponadto, 30 osób zamieszanych w nielegalny biznes tytoniowy lub narkotykowy zostało tymczasowo aresztowanych.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, straż graniczna
Drastycznie zmalał ruch na przejściach granicznych z Rosją

Z powodu pandemii maleje ruch na polsko-rosyjskich przejściach granicznych. W ubiegłym roku na dwóch czynnych drogowych przejściach z obwodem kaliningradzkim straż graniczna odprawiła ponad 235 tysięcy...

Zamknij
RadioOlsztynTV