Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrważający wynik kontroli przedsiębiorców z Pasłęka. „Problem trzeba jak najszybciej rozwiązać”

Fot. pixabay.com

Pasłęk sprawdził, czy przedsiębiorcy w mieście i gminie stosują się do przepisów i odmawiają sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

Badanie przeprowadziła niezależna firma na losowo wybranej grupie sklepów. Wynik jest zatrważający, bo aż w 36 na 50 testowanych punktów handlowych stwierdzono nieprawidłowości.

Oznacza to, że handlujący nie stosowali się do przepisów Ustawy o trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, czyli nie sprawdzili dowodu osobistego młodego człowieka, który chciał kupić alkohol

– przyznał burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

Problem trzeba jak najszybciej rozwiązać, by przedsiębiorcy nie łamali prawa.

Czas pandemii jest dla nich szczególnie trudny, ale obowiązków wynikających z ustawy nikt nie zmienił, dlatego będziemy współpracowali.  To wymaga czasu, ale na pewno dojdziemy do porozumienia współpracując jak zawsze.

Pierwszym krokiem samorządu było wysłanie pism do firm, które nie przestrzegają przepisów. Burmistrz zapowiada też kolejne kontrole.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, Pasłęk, sklep, sprzedaż, przedsiębiorcy, nieletni
Nietrzeźwi i odurzeni kierowcy na drogach regionu. Ilu z nich zatrzymano od początku roku?

Jazda pod wpływem alkoholu to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Warmińsko-mazurscy policjanci, codziennie, zatrzymują na drogach regionu po kilkunastu nietrzeźwych kierowców. To bardzo dużo...

Zamknij
RadioOlsztynTV