Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrudniali cudzoziemców niezgodnie z przepisami. Agencja pośrednictwa stanie przed sądem

Białorusinka i obywatele Ukrainy pracowali nielegalnie w zakładach produkcyjnych na terenie powiatów nowomiejskiego i ostródzkiego.

Iławska agencja pośrednictwa pracy, która naruszyła przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce zostanie ukarana. Kontrola przeprowadzona w tej agencji, przez funkcjonariuszy z placówki straży granicznej w Olsztynie, wykazała nieprawidłowości w powierzeniu pracy cudzoziemcom w zakładach produkcyjnych z branży mięsnej i tworzyw sztucznych.

Oba zakłady niezgodnie z przepisami zatrudniały 18 obywateli Ukrainy oraz Białorusinkę. Cudzoziemcy pracowali bez wymaganego zezwolenia na pracę, albo na innych warunkach niż określone to było w zezwoleniu, czy w oświadczeniu. Ponadto dwie Ukrainki pracowały bez jakichkolwiek umów. Teraz iławska firma pośrednicząca w zatrudnianiu obcokrajowców odpowie przed sądem. Właścicielowi agencji pracy grozi kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, straż graniczna, nielegalna praca, zatrudnienie
Straż graniczna rozbiła międzynarodową grupę przestępczą

Zorganizowana grupa przestępcza działająca na terenie Polski, Niemiec, Hiszpanii oraz innych krajów Unii Europejskiej stanie przed sądem. 7 osób, w tym przywódca szajki, odpowiedzą za uprawę,...

Zamknij
RadioOlsztynTV