Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Zatarte ślady” w fotografiach z Mazur Tadeusza Rolke

Wernisaż wystawy Tadeusza Rolke „Zatarte ślady” w Ełku. Fot. M. Zbrożek

W Galerii Ślad w Ełckim Centrum Kultury można oglądać wystawę znakomitego artysty fotografika, jednego z prekursorów polskiej fotografii reportażowej Tadesza Rolke. Ekspozycja nosi tytuł „Zatarte Ślady”.

Są to nigdy wcześniej nie pokazywane fotografie, które powstały podczas dwóch podróży Tadeusza Rolke na Mazury w latach 70. Pomysł na fotoreportaż z Mazur powstał po lekturze książek i po spotkaniu z Sigfriedem Lenzem, co tak po latach wspomina artysta:

Książką, nad którą wówczas pracował Lenz było wydane w Polsce dopiero w 1991 roku „Muzeum Ziemi Ojczystej”

Do współpracy obu panów ostatecznie nie doszło, ale cykl fotografii z Mazur powstał, wybór można oglądać na wystawie w Ełckim Centrum Kultury. Wkrótce staraniem Muzeum Historycznego w Ełku wyjdzie album prezentujący fotografie Taduesza Rolke z jego dwóch mazurskich podróży. Wystawę „Zatarte Ślady” można oglądać do 27 lipca.

Posłuchaj Tadeusza Rolke

00:00 / 00:00

Wernisaż wystawy Tadeusza Rolek „Zatarte ślady” w Ełku. Fot. M. Zbrożek

(MZbrożek/AKulik/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, zdjęcia, wystawa, fotografie
Akt oskarżenia dla właściciela kebabu w Ełku. Algierczyk odpowie za udział w bójce, która skończyła się śmiercią 21-latka

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Algierczyka, właściciela lokalu w Ełku, w pobliżu którego w sylwestrową noc doszło do zabójstwa 21-letniego mężczyzny....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV