Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaszczep się w weekend. Ratusz czeka na chętnych

Fot. A. Pastuszka

Elbląg uruchamia weekendowy punkt szczepień w Ratuszu Staromiejskim. W sobotę i niedzielę będzie można przyjąć tam jednodawkowy preparat firmy Johnson& Johnson.

Aby się zaszczepić nie jest konieczna rejestracja, a na chętnych czeka 300 dawek. Osoby chętne do zaczepienia muszą jedynie przyjść z dokumentem tożsamości i przed szczepieniem wypełnić formularz. Po zastrzyku każdy od ręki otrzyma unijny certyfikat.

Samorządy robią co mogą, by zachęcić mieszkańców do przyjęcia ochrony przed COVID-19. Alina Owczarek, koordynatorka elbląskiego punktu szczepień powszechnych liczy na to, że w wakacje więcej osób zechce się zgłosić. Jak dotąd po szczepionkę wielokrotnie zgłaszali się przyjezdni z Warszawy, Gdańska, Gdyni, Sopotu czy Olsztyna. – Ubolewamy, że elblążanie nie chcą się szczepić, zapraszamy do nas – zachęca Owczarek.

Według danych Ministerstwa Zdrowia w Elblągu podano ponad 93 tysiące dawek różnych szczepionek, a 38 tysięcy osób ma pełną ochronę. Dodajmy, że punkt przy Starym Rynku będzie czynny od godziny 9.00 aż do 21.00.

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ratusz, szczepienia
Mieszkańcy Elbląga zapłacą więcej za śmieci. Jakie stawki będą obowiązywać?

Od września do 21 złotych na osobę wzrośnie podstawowa stawka za wywóz odpadów w Elblągu. Osoby, które odmawiają segregacji zapłacą dwa razy więcej. System jest do...

Zamknij
RadioOlsztynTV