Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Zastępca burmistrza Ostródy stanie przed sądem. Sędzia nie zgodził się na warunkowe umorzenie sprawy

Sąd Rejonowy w Ostródzie nie uwzględnił wniosku o warunkowe umorzenie postępowania przeciwko zastępcy burmistrza Ostródy Agnieszce M.-P.

Rozprawa ma się odbyć w listopadzie. Kobieta jest oskarżona o dwa przestępstwa. Pierwsze, według Prokuratury Okręgowej w Elblągu, to podrobienie, a następnie posłużenie się podrobionym dokumentem. Drugie to przywłaszczenie 11 tysięcy złotych.

Według prokuratury, do przywłaszczenia pieniędzy miało dojść 7 marca 2018 roku, gdy Agnieszka M.-P. nie była jeszcze zastępczynią burmistrza Ostródy. Z kolei dokument miał być podrobiony 20 maja 2019 roku, gdy pełniła już funkcję w ostródzkim samorządzie.

Śledczy podkreślają jednak, że żadne z przestępstw nie miało związku z pracą Agnieszki M.-P. na stanowisku zastępczyni burmistrza. Ostródzki sąd wyznaczył termin rozprawy na 24 listopada. Planowane jest przesłuchanie świadków. Zastępczyni burmistrza Ostródy może grozić do 5 lat więzienia.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, Ostróda, zastępca burmistrza, podrobienie dokumentu
Proces motocyklisty, który potrącił kilkuletnie dziecko odroczony. Mężczyzna nie miał uprawnień, a pojazd badań technicznych

Olsztyński Sąd Rejonowy bada sprawę motocyklisty obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki na przejeździe dla rowerzystów. Do głośnego medialnie zdarzenia doszło 25 czerwca na przejeździe przez skrzyżowanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV