Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Proces motocyklisty, który potrącił kilkuletnie dziecko odroczony. Mężczyzna nie miał uprawnień, a pojazd badań technicznych

Fot. Przemysław Getka

Olsztyński Sąd Rejonowy bada sprawę motocyklisty obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki na przejeździe dla rowerzystów.

Do głośnego medialnie zdarzenia doszło 25 czerwca na przejeździe przez skrzyżowanie ulicy Bałtyckiej z aleją Schumana w Olsztynie.

Krystian Z. został obwiniony o to, że bez uprawnień, kierował na skrzyżowaniu niedopuszczonym do ruchu motocyklem suzuki, a następnie nie ustąpił pierwszeństwa kilkuletniej dziewczynce przejeżdżającej przez ścieżkę rowerową. Dziecko jechało tuż za swoją mamą. Mężczyzna potrącił wtedy dziewczynkę, która przestarszona, na czworaka, uciekała na chodnik. Dziecku nic poważnego się nie stało.

Policja złożyła wniosek o skazanie motocyklisty bez rozprawy i grzywnę w kwocie 800 złotych. Komendant Miejski Policji w Olsztynie wniósł o zmianę kary na 1,5 tysiąca złotych grzywny i orzeczenie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na jeden rok.

Sąd odroczył posiedzenie w tej sprawie do 22 października.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, proces, potrącenie, motocyklista
Wypadek na przejściu dla pieszych. Kierowca skody potrącił 14-latkę

W Lidzbarku Warmińskim 74-letni kierowca potrącił na pasach nastolatkę. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca skody jadący ulicą Olsztyńską, z nieznanych na razie przyczyn, uderzył...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV