Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zarząd województwa z absolutorium

fot. Przemysław Getka

Sejmik województwa warmińsko-mazurskiego udzielił absolutorium zarządowi województwa. „Za” było 19 radnych, „przeciw” – 2, a 8 wstrzymało się od głosu.

Sejmik udzielił też zarządowi województwa wotum zaufania. W tym głosowaniu „za” opowiedziało się 19 radnych, 1 był „przeciw” , a 7 wstrzymało się od głosu.

– To był trudny rok, w którym cały czas trwała pandemia – przypomniał szef klubu radnych KO Stanisław Gorczyca.

Ta działalność, realizacja zadań, była utrudniona. Skomplikowała się sprawa z inwestycjami. Nie chodziło tylko i wyłącznie o podwyżki dla wykonawców za usługi. Trudno było z punktu prawnego zmienić umowy, żeby w jakiś sposób zadośćuczynić wykonawcom. To były problemy natury niezależnej od organu wykonawczego, jakim jest zarząd.

00:00 / 00:00

W obu głosowaniach wstrzymali się radni PiS – powiedział szef opozycyjnego klubu – Grzegorz Kierozalski.

To był specjalny rok – rok koronawirusa, w którym trudno było zaplanować i zrealizować wszystkie zadania. Ocena nie może być banalna, nie może być typowa. Dlatego klub Prawa i Sprawiedliwości nie zajął stanowiska, wstrzymał się od udzielenia absolutorium marszałkowi i zarządowi województwa. Niemniej jednak doceniamy starania w zakresie ograniczenia dynamiki zadłużenia województwa.

00:00 / 00:00

Kolejna sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego po wakacjach. P.Świniarski

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury, zarząd województwa
Rocznica plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu. „Miejscowa społeczność ma powód do dumy”

Lubstynek to jedna z trzech miejscowości w gminie Lubawa, które zagłosowały w plebiscycie za przyjęciem tych ziem do Polski. Właśnie w Lusbstynku i Złotowie uroczyście upamiętniono...

Zamknij
RadioOlsztynTV