Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zarząd województwa dostał absolutorium z wykonania budżetu

Za głosowali między radni PSL. Radna tej partii wiceminister skarbu Urszula Pasławska doceniała proinwestycyjny charakter budżetu realizowanego w trudnym okresie.

Wydatki inwestycyjne był na poziomie około 60% co zdaniem minister Pasławskiej jest bardzo dobrym wynikiem. Zarząd województwa uzyskał też poparcie klubu Platformy Obywatelskiej. Szefowa klubu Bernadeta Hordejuk zaznacza, że budżet został zrealizowany prawidłowo co potwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa.

Klub SLD miał wątpliwości co do tempa realizacji inwestycji drogowych w regionie i przesuwania ich z różnych względów na kolejne lata, ale mimo to był za udzieleniem absolutorium potwierdził szef klubu tej partii Władysław Mańkut.

Przeciw udzieleniu absolutorium było 5 radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości. Szef klubu radnych PiS Jacek Perliński przekonywał, że radni chcieli w ten sposób podsumować 8 lat rządów koalicji PO i PSL, która doprowadziła do tego, że województwo warmińsko-mazurskie ma najgorsze statystyki ekonomiczne w Polsce.

Radni wyrazili też zgodę na udzielenie gwarancji przez zarząd województwa bankowi, który wypuści obligacje w imieniu „Spółki Warmia i Mazury”. Spółka ta ma uruchomić i zarządzać lotniskiem w Szymanach. Pieniądze z obligacji mają pokryć tzw. wkład własny samorządu w inwestycję, co pozwoli uzyskać środki unijne na tę inwestycję. Radni podjęli też decyzję o dofinansowanie gminy Mikołajki kwotą 500 tyś. zł. z przeznaczeniem na organizację Rajdu Polskiego.

W pracach sejmiku nastąpi przerwa wakacyjna. Kolejna sesja odbędzie się dopiero 26 sierpnia. (K.Kaszubski/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sesja, Protas, marszałek, zarząd, województwa, sejmik
Uroczysta sesja Rady Miasta Olsztyna

W Olsztynie, z okazji 25-tej rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i wolnych wyborów do Senatu, odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta. Relacja z uroczystej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV