Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zapadł wyrok w sprawie strzelaniny w centrum Elbląga

Fot. A.Pastuszka

W Sądzie Okręgowym w Elblągu zapadł wyrok w sprawie strzelaniny w centrum miasta. Doszło do niej przy ul. Kosynierów Gdyńskich w kwietniu 2017 roku. Ranni wówczas zostali dwaj mężczyźni.

Oskarżeni – Rafał Sz. oraz jego partnerka Dominika Z. usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. Sąd skazał 37-letniego Rafała Sz. na siedem lat pozbawienia wolności, natomiast jego partnerkę na 3 lata.

Sąd na poczet zasądzonej kary zaliczył oskarżonym pobyt w areszcie. Dodatkowo oskarżeni mają zapłacić po 15 tysięcy złotych na rzecz postrzelonego przez nich Roberta M.

Z wyrokiem sądu nie zgadza się prokuratura, która zażądała dla oskarżonego Rafała Sz. 15 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, a dla Dominiki Z. 13 lat więzienia.

Prokuratura wystąpi z wnioskiem do sądu o pisemne uzasadnienie wyroku

– mówił po wyjściu z sali sądowej prokurator Dariusz Ewertowski.

Wyrok nie jest prawomocny. Strony mogą się od niego odwołać.

W wyniku strzelaniny dwaj bracia Robert i Krzysztof M. odnieśli obrażenia nóg oraz dolnych części ciała. Oskarżeni Rafał Sz. i Dominika Z. nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Przed sądem tłumaczyli, że działali w obronie własnej.

Fot. A.Pastuszka

Fot. A.Pastuszka

Fot. A.Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu wycofuje się z rankingu Perspektyw

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu nie jest jedyną uczelnią w Polsce, która nie będzie brać udziału w ocenie i rywalizacji szkół wyższych. Powodem tej decyzji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV