Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zanurkują nocą w jeziorze Ukiel. To element ogólnoświatowej akcji

W Olsztynie na „Nurkowisku za Piratem” nad jeziorem Ukiel odbędzie się Diversnight. Jest to ogólnoświatowa akcja, która polega na nurkowaniu nocą jednocześnie w różnych miejscach na całym świecie.

Wydarzenie odbywa się co roku, w każdą pierwszą sobotę listopada. Godzinę wejścia do wody wyznacza kalendarz. W tym roku będzie to godzina 20.22 czasu lokalnego, dla każdego ze zgłoszonych nurkowisk.

Do Olsztyna akcja trafiła w 2012 roku. Oficjalnym organizatorem nurkowania jest Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena. W wydarzeniu uczestniczą także wszystkie grupy nieformalne, centra nurkowe działające w stolicy regionu oraz okolicy.

Zespół olsztyńskich płetwonurków już kilka razy otrzymywał tytuł najliczniejszej grupy Diversnight w Polsce. W zeszłej edycji w nurkowaniu uczestniczyło 1 468 płetwonurków, w 141 miejscach w 21 krajach.

Autor: P. Karpiszen/M. Ruszczyńska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Akcja, nurkowanie, nurkowie, jezioro Ukiel, Diversnight, nurkowanie nocą
W Elblągu można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w samochodzie

W całej Polsce policja prowadzi akcję "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo", podczas której szczególnie zwracana jest uwaga na jakość oświetlenia samochodów. Akcja trwa do połowy grudnia,...

Zamknij
RadioOlsztynTV