Zanieczyszczenie wody w Kurzętniku. Sanepid zaleca spożycie po przegotowaniu
Nowomiejski sanepid stwierdził zanieczyszczenie mikrobiologiczne w sieci wodociągowej w Kurzętniku. Tym samym został wydany komunikat ograniczający przydatność wody do spożycia.
Co to oznacza dla mieszkańców? To wyjaśniła Agnieszka Jankowska – kierownik oddziału higieny komunalnej wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Olsztynie.
Oznacza to, że zgodnie z przepisami woda może być wykorzystywana pod określonymi warunkami. W tym przypadku po stwierdzeniu bakterii grupy coli przez nowomiejski sanepid – wodę można wykorzystywać po przegotowaniu
– przekazała.
Ta zasada obowiązuje także w przypadku mycia zębów oraz warzyw i owoców przed ich spożyciem. W normalny sposób mieszkańcy Kurzętnika mogą korzystać z wody w trakcie kąpieli oraz spłukując nieczystości w toalecie.
Na razie nie wiadomo do kiedy będą obowiązywały ograniczenia w spożyciu wody. Trwają prace mające na celu przywrócenie jej odpowiedniej jakości.
Posłuchaj relacji Jana Suleckiego
Autor: J. Sulecki
Redakcja: P. Jaguszewski



























