Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Zamrożenie cen prądu. Kto musi złożyć wniosek?

Ceny za energię w przyszłym roku nie będą wyższe od tegorocznych. Zamrożenie gwarantuje rządowa Tarcza Solidarnościowa. Pomoc skierowana jest do wszystkich gospodarstw domowych, ale także mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, samorządów i podmiotów wrażliwych, a więc m.in szpitali, ośrodków pomocy społecznej, szkół, przedszkoli i uczelni.

Pomoc dla gospodarstw domowych podzielono na trzy pułapy limitowe. Rzecznik Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie Krzysztof Guzek informuje, że wszystkich dotyczy limit zużycia 2 tys. kWh w skali roku. 2600 kWh to natomiast limit dla rodzin, w których żyją osoby z niepełnosprawnościami i 3000 kWh dla rodzin wielodzietnych i gospodarstw rolnych.

00:00 / 00:00

Ci, którzy zużywają rocznie do 2 tys. kilowatogodzin energii nie muszą składać żadnych dokumentów. Jeśli przekroczą ten limit, cena za kolejną zużytą megawatogodzinę zostanie im wyceniona na 693 złote. Oświadczenie potwierdzające możliwość skorzystania z zamrożenia ceny energii można pobrać ze strony operatora i trzeba je złożyć do końca czerwca przyszłego roku.

00:00 / 00:00

Do końca listopada tego roku czas na złożenie wniosku mają natomiast przedstawiciele przedsiębiorstw, samorządów i podmiotów wrażliwych.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w energia, cena
Elblążanie zapłacą więcej za ogrzewanie. Podwyżka wchodzi w życie od listopada

Od 1 listopada elblążanie będą płacić więcej za ciepło dostarczane z miejskiej sieci. Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podniesie stawki średnio o 14,5 procent, czyli poniżej poziomu...

Zamknij
RadioOlsztynTV