Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamiast się opiekować okradała podopieczną

opiekunce-oszustce grożą 3 lata więzienia

Miała się opiekować starszą kobietą, przy okazji… okradała ją z zasiłku i oszczędności.

Aktem oskarżenia zakończyło się dochodzenie w sprawie 35-letniej opiekunki, która w ciągu ostatnich trzech lat przywłaszczyła ponad 16 tysięcy złotych, należących do jej podopiecznej.

O kradzieży policjanci z Braniewa zostali powiadomieni w lipcu. 68-latka zgłosiła wówczas, że z jej portfela zginęło 1500 złotych. Funkcjonariusze ustalili, że najczęstszym gościem w domu starszej pani była jej opiekunka, która zajmowała się pokrzywdzoną od marca 2010 roku. I to 35-latka stała się główną podejrzaną.

W toku śledztwa kryminalni odkryli, że Anna D. pozbawiła starszą panią nie tylko oszczędności, ale także znacznie większych sum, które miejscowy ośrodek pomocy społecznej przeznaczał na jej opiekę. 35-latka była upoważniona do odbioru zasiłku w imieniu pokrzywdzonej, nigdy jednak żadna, nawet najmniejsza część comiesięcznej kwoty, nie trafiała do starszej kobiety.

Opiekunka przejmowała również pieniądze na opłaty, które osobiście wręczała jej podopieczna. W rezultacie obciążenie z tytułu nieuregulowanych opłat wyniosło ponad 8 tysięcy złotych. Agnieszce D. grożą nawet 3 lata więzienia. (msoch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, kradzież, oszczędności, oszustka, złodziejka
Crowdfunding czyli finansowanie społecznościowe

Zamiast kredytu, czy dofinansowania przedsiębiorcy z Warmii i Mazur coraz częściej wybierają zbiórkę w internecie. Tak zwany Crowdfunding polega na prezentowaniu swoich pomysłów w internecie i...

Zamknij
RadioOlsztynTV