Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamarzają akweny w regionie. Strażacy ostrzegają przed wchodzeniem na lód

Fot. A. Skrago

Warmińsko-mazurscy strażacy kilkanaście razy interweniowali w niedzielę na akwenach. Ratowali mężczyznę, który znalazł się w wodzie, uwalniali też łabędzie, które przymarzły do tafli lodu.

Pięć zastępów uczestniczyło w akcji wyławiania z jeziora Kisajno 44-letniego mężczyzny, pod którym załamał się lód – poinformował kapitan Maciej Hassman z komendy wojewódzkiej PSP w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Na jeziorze Rańskim koło Szczytna strażacy szukali wędkarza, który pozostawił na lodzie sprzęt. Okazało się, że mężczyzna wpadł do przerębla, ale wydostał się z wody o własnych siłach i poszedł do domu. Jak dodaje kapitan Hassman, strażacy ratowali także kilka łabędzi uwięzionych w lodzie.

00:00 / 00:00

Akcje uwalniania łabędzi z wody prowadzono m.in. w Piaskach na jeziorze Bełdany, na Niegocinie w Wilkasach, na jeziorze Sasek Wielki w Piecach oraz na Jeziorze Sedraneckim koło Olecka. Strażacy ostrzegają, aby dla własnego bezpieczeństwa nie wchodzić na pozornie zamarznięte jeziora.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, zima, mróz, lód, ostrzeżenie
Morsowanie zdobywa coraz większą popularność. Służby apelują o ostrożność

Strażacy apelują o ostrożność podczas morsowania.Ten zimowy sposób aktywności sportowej zdobywa coraz większa popularność. W Jeziorze Urszulewskim koło Rypina w województwie kujawsko-pomorskim podczas morsowania utonął 45-letni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV