Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Założyli fikcyjny sklep internetowy. Oszukali setki osób z całej Polski

Policjanci kryminalni z Nowego Miasta Lubawskiego rozbili szajkę, która prowadziła fikcyjny sklep internetowy i oszukała prawie 580 osób z całej Polski.

Wszystko zaczęło się wiosną 2022 roku, gdy zgłosił się mężczyzna oszukany przy zakupie drona przez internet. Jak się okazało, oszuści założyli sklep internetowy, gdzie w rzekomo atrakcyjnych cenach sprzedawali sprzęt elektroniczny.

Osoby zainteresowane atrakcyjną ofertą wpłacały pieniądze na podane rachunki bankowe. Niestety, dni mijały, a towar nie trafiał do klientów. W tej sprawie zarzuty usłyszało pięć osób. Wobec czterech osób sąd zastosował środek w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec piątej – środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

– poinformowała młodszy aspirant Karolina Hrynkiewicz z warmińsko-mazurskiej policji.

Straty sięgają kwoty ponad miliona złotych. Do Sądu Okręgowego w Elblągu trafił akt oskarżenia przeciwko podejrzanym. Okazało się, że fikcyjnych sklepów internetowych, zarejestrowanych na różne osoby powiązane z tą sprawą, powstało kilkanaście na terenie całej Polski. Wątki dotyczące kolejnych oszustw zostały wyłączone do prowadzenia odrębnego postępowania i przekazane do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w policja, oszustwo, zatrzymani, klienci
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na Mazurach

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy pod Gołdapią. Udało się to w Grabowie przy sklepie, gdzie podejrzany kierowca, monitorowany przez innego, zatrzymał się, by zrobić zakupy. Kierowca, który...

Zamknij
RadioOlsztynTV