Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego w piątek od północy do godziny 19 w sobotę

Nie żyje były premier Jan Olszewski. Fot. PAP/Paweł Kula

Żałoba narodowa po śmierci była premiera Jana Olszewskiego rozpocznie się o północy z czwartku na piątek, a zakończy w sobotę o godzinie 19 – potwierdziła nieoficjalnie Kancelaria Prezydenta RP.

Prezydencki rzecznik Bartosz Spychalski poinformował w TVP1, że prezydent Andrzej Duda skieruje rozporządzenie w sprawie żałoby narodowej do kontrasygnaty premiera. Zaznaczył, że z całą pewnością żałoba będzie dłuższa niż jeden dzień. Prezydent podkreślił w piątek, że pożegnanie Jana Olszewskiego wymaga stosownej powagi, a zarządzenie żałoby narodowej uważa za konieczne.

Marszałek senior Kornel Morawiecki poinformował w poniedziałek, że pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę. Jak zaznaczył, informację tę przekazała mu żona zmarłego. Rzecznik prezydenta poinformował, że prezydent Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych.

Jan Olszewski zmarł w piątek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

Autor: M. Kozłowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Andrzej Duda, Jan Olszewski
Nie żyje Jan Olszewski, były premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL

Zmarł były premier Jan Olszewski, działacz opozycji demokratycznej i obrońca w procesach politycznych w czasach PRL, poseł Sejmu I, III i IV kadencji, były doradca Prezydenta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV