DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

Zalewski poza podium. Wspaniały występ Polek

Brytyjczyk Matthew Hudson-Smith wygrał finałowy bieg na 400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Karol Zalewski z AZS UWM Olsztyn zajął szóste miejsce.

Na podium znaleźli się także Szwajcar Ricky Petrucciani i Alex Haydon-Wilson z Wielkiej Brytanii. Hudson-Smith triumfował z czasem 44,53. Drugi na mecie Petrucciani osiągnął wynik 45,03, a trzeci Haydock-Wilson – 45,17.

Czwarte miejsce zajął Holender Liemarvin Bonevacia (45,17), a piąty był Belg Dylan Borlee (45,39). Biegnący po pierwszym torze Zalewski przebiegł jedno okrążenie w czasie 45,62.

Z kolei w finale biegu na 400 m srebro wywalczyła Natalia Kaczmarek, a po brąz sięgnęła Anna Kiełbasińska. Iga Baumgart-Witan zajęła ósme miejsce.

Zloty medal zdobyła Holenderka Femke Bol, która poprawiła swój własny rekord Holandii – 49,44. Kaczmarek drugi raz w karierze zeszła poniżej 50 sekund, osiągając czas 49,94. Kiełbasińska uzyskała rezultat 50,29. Baumgart-Witan ukończyła bieg w czasie 51,28.

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek
Karol Zalewski pobiegnie w finale biegu na 400 metrów

Karol Zalewski z AZS UWM Olsztyn awansował do finału biegu na 400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Finał zostanie rozegrany w środę. Reprezentant Polski...