DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Karol Zalewski pobiegnie w finale biegu na 400 metrów

Fot: PAP/EPA

Karol Zalewski z AZS UWM Olsztyn awansował do finału biegu na 400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Finał zostanie rozegrany w środę.

Reprezentant Polski pobiegł w drugim biegu półfinałowym. Po 300 metrach Zalewski był na czele stawki, ale na ostatniej prostej został wyprzedzony przez dwóch rywali i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Z wynikiem 45,52 dostał się do decydującego biegu jako „szczęśliwy przegrany”.

Do środowego finału awansowało ośmiu biegaczy – po dwóch najszybszych z trzech serii oraz dwóch z najlepszymi czasami. Finał 400 metrów zostanie rozegrany w środę.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Karol Zalewski, Monachium
Bukowiecki bez medalu w Monachium

Pochodzący ze Szczytna Konrad Bukowiecki zajął szóste miejsce w konkursie pchnięcia kulą w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Na podium stanęli Chorwat Filip Mihaljevic, Serb Armin...