JUTRO: 6 °C pogoda jutro

ZAKSA Kędzierzyn Koźle zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w finale Ligi Mistrzów Trentino Volley. Polska drużyna po raz drugi z rzędu została zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Siatkarze z Kędzierzyna Koźla udali się na finał Ligi Mistrzów do Lublany jako świeżo upieczony mistrz Polski. W wielkim finale pokonali, po emocjonującym spotkaniu, włoski zespół 3:0 (25:22; 25:20; 32:30).

To drugi tytuł z rzędu polskiego zespołu.

Dodajmy, że do triumfu w Lidze Mistrzów zaksiaków poprowadził były trener siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn Rumun Gheorge Cretu.

Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w siatkówka, Liga Mistrzów, ZAKSA Kędzierzyn Koźle, zwycięstwo
Indykpol AZS Olsztyn podsumowuje miniony sezon

Sezon siatkarskiej PlusLigi został oficjalnie zakończony. W piątek brązowy medal wywalczył Aluron CMC Warta Zawiercie. W sobotę nowym mistrzem Polski została natomiast Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle...