Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończyły się specyficzne regaty. Na podium załogi z regionu

Fot. Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”

Zawodnicy z Warmii i Mazur zdominowali 20. Żeglarskie Mistrzostwa Polski w klasie Dezet. To jedyne w swoim rodzaju regaty. Żeglarze pływają dwumasztowymi łodziami bez kabiny, a do pokonania mają około stukilometrową trasę z metą i startem w Giżycku.

W tym roku najlepsi spędzili na wodzie 17 godzin – powiedział Radiu Olsztyn komandor Yacht Clubu Polskiego w Olsztynie Kazimierz Burgat:

Dystans jest ogromny, bo start jest o godzinie 13, a powrót o 6 rano dnia następnego. Można sobie wyobrazić, ile tego pływania jest. Dopłynąć do Sztynortu i z powrotem, okrążyć wyspę, kłaść maszty, żeby przepłynąć pod mostami, więc to ogromne wydarzenie. Poza tym to muszą być twardziele i oni są.

00:00 / 00:00

Podczas bezwietrznej pogody, także w nocy, uczestnicy regat wiosłują, by jak najszybciej dotrzeć do mety. Zwycięzcami zawodów została załoga z Olsztyna dowodzona przez Krzysztofa Choroszuchę na jachcie „Rekin”, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z Olsztynka – łódź „Acatus” prowadził Krzysztof Suwiński, zaś trzecie miejsce wywalczyli także olsztyńscy żeglarze – na jachcie „Comodor” kapitanem był Radosław Jankowski.

W mistrzostwach startowało 21 jachtów.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo, jacht
Zmarł jeden z poszkodowanych żeglarzy. Do wypadku doszło na rzece Pisie

Nie żyje jeden z dwóch żeglarzy poszkodowanych w wypadku na rzece Pisie. Mężczyźni wpadli do wody i doznali poparzeń po tym, jak ich jacht zahaczył masztem...

Zamknij
RadioOlsztynTV