Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Zakończono poszukiwania 69-latki z Olsztyna. Kobieta nie żyje

Fot. OSP „Pomoc Maltańska” Klebark Wielki

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej 69-latki z Olsztyna. Kobieta zaginęła w niedzielę przed południem. Jej ciało znaleziono w lesie przy ul. Jagiellońskiej.

W akcji ratowniczej uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Działania prowadził Zespół ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób – mówi aspirant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Na podstawie zebranych materiałów wytypowano obszar, na który mogła udać się zaginiona kobieta. Były to okolice osiedla Leśna w Olsztynie. Do działań zadysponowano także przewodników psów do poszukiwań ludzi żywych. To właśnie pies ratowniczy wskazał miejsce, w którym znaleziono ciało zaginionej kobiety. Poszukiwania były prowadzone w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy intensywnych opadach śniegu i w niskiej temperaturze. Wykorzystywano także specjalistyczny sprzęt, m.in. quady i drony straży pożarnej.

00:00 / 00:00

Ciało zostało zabezpieczone i przewiezione do prosektorium. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci kobiety.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, policja, straż pożarna, zima, poszukiwania, psy tropiące, uwaga, zaginiona kobieta, Osiedle Leśna
Bardzo duże utrudnienia na drogach i awarie prądu

W Warmińsko-Mazurskiem zimowe warunki. Są utrudnienia na drogach regionu, a w niektórych miejscach także brakuje prądu. Poinformował o tym rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Po nocy...

Zamknij
RadioOlsztynTV