Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakaz używania RTG w kętrzyńskim szpitalu

Szpital powiatowy w Kętrzynie ma kolejny poważny problem, zdjęcie ze strony szpitala

Szpital powiatowy w Kętrzynie ma kolejny poważny problem. Sanepid zakazał używania urządzenia rentgenowskiego z tzw. ramieniem C, niezbędnego przy zabiegach ortopedycznych.

W trakcie kontroli okazało się bowiem, że urządzenie nie ma dawkomierza, sprawdzającego, jaką dawkę promieniowania otrzymuje pacjent. „A to informacja kluczowa, by wiedzieć, jak postępować z pacjentem” zaznacza Renata Ozga, kierownik działu higieny radiacyjnej w warmińsko-mazurskim Sanepidzie.

00:00 / 00:00

O braku dawkomierza Sanepid alarmował już… w sierpniu ubiegłego roku. Marek Trawiński, który od dwóch miesięcy pełni obowiązki dyrektora kętrzyńskiego szpitala, twierdzi zaś, że o sprawie w ogóle nie wiedział.

00:00 / 00:00

Nowy dawkomierz ma dotrzeć do Kętrzyna w ciągu trzech tygodni. Przypomnijmy, że kętrzyński szpital boryka się również z brakiem lekarzy-internistów. Z tego powodu na początku maja na trzy miesiące zamknięto oddział chorób wewnętrznych.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza:

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn
Problemów kętrzyńskiego szpitala ciąg dalszy

Oddział wewnętrzny szpitala w Kętrzynie ma coraz mniej pacjentów, ale wciąż nie może znaleźć lekarzy. Od początku kwietnia z powodu braków kadrowych wstrzymano przyjęcia chorych na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV