Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Zajęliśmy miejsce poniżej oczekiwań”. Tomasz Jankowski wstępnie podsumował sezon Indykpolu AZS Olsztyn

Trener Indykpolu AZS Olsztyn Michał Mieszko Gogol i prezes klubu Tomasz Jankowski. Fot. Przemysław Getka

Po rozbudzeniu w ubiegłym roku nadziei na walkę o najwyższe cele, działacze i zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn liczyli na podobną dyspozycję w tym sezonie. Akademicy zaprezentowali się jednak w PlusLidze poniżej oczekiwań.

Po ostatnim meczu sezon „na gorąco” podsumował prezes klubu Tomasz Jankowski:

Myślę, że cały zespół, działacze i kibice liczyli na więcej. Z perspektywy sezonu prawda jest taka, że byliśmy słabsi niż nasi przeciwnicy. Szkoda kilku meczów, ale z drugiej strony trzeba szukać pozytywów – po wielu latach zagraliśmy w Pucharze CEV, ograliśmy dwa razy Skrę Bełchatów za trzy punkty, nie mieliśmy problemów finansowych. Nasze miejsce na koniec sezonu jest jednak poniżej oczekiwań. Przyjdzie czas na głębszą analizę, teraz myślimy o przyszłości. Zespół na pewno będzie silniejszy, wkrótce ogłosimy zmiany, ale prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.

W fazie zasadniczej zawodnicy Indykpolu AZS zajęli 9. miejsce. O utrzymanie tej lokaty walczyli z 10. Treflem Gdańsk. Regulamin przewidywał walkę do 2 wygranych spotkań. Podopieczni Michała Mieszka Gogola ulegli zawodnikom z Pomorza w obu meczach. Nie zdołali wygrać nawet seta.

Akademicy rozpoczęli sezon pod wodzą trenera Roberto Santillego, który prowadził zespół od kwietnia 2017 roku.  Po półtorarocznej pracy w Olsztynie Włoch przeszedł do Jastrzębskiego Węgla. W grudniu zastąpił go Michał Mieszko Gogol – były trener upadłej Stoczni Szczecin oraz asystent trenera reprezentacji Polski. Jako szkoleniowiec Akademików Gogol zadebiutował 28 grudnia 2018 r. w meczu z GKSem Katowice. Prawdopodobnie jednak i on odejdzie z olsztyńskiego klubu.

W stolicy Warmii i Mazur na kolejny, trzeci już rok zostanie natomiast Jan Hadrava. Atakujący wystąpił we wszystkich 26 meczach tegorocznych rozgrywek, nie opuszczając żadnego seta. Słuchacze Radia Olsztyn wybrali go najlepszym zawodnikiem tego sezonu. Docenili również rozgrywającego Pawła Woickiego (2. miejsce) oraz przyjmującego Robberta Andringę (3 miejsce).

Sprawdź statystyki Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2018/2019

Posłuchaj wypowiedzi Tomasza Jankowskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn, Tomasz Jankowski
Trefl nie dał szans Akademikom. Porażka Indykpolu AZS-u Olsztyn w Gdańsku

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn przegrali na wyjeździe 0:3 z Treflem Gdańsk (22:25, 23:25,23:25). Podopieczni Michała Mieszko Gogola po raz drugi ulegli gdańszczanom (w pierwszym meczu także...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV