Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zagrożenie powodziowe na Żuławach i Wyspie Nowakowskiej

Fot. M. Stankiewicz

Nad Bałtykiem szaleje sztorm, silny wiatr wieje z kierunku północno-zachodniego. Tak jak tydzień temu fatalne warunki pogodowe spowodowały  cofkę, czyli wepchnięcie wód w głąb lądu i zagrożenie powodziowe dla Żuław Elbląskich.

Trudna sytuacja panuje teraz na Zalewie Wiślanym. W Suchaczu przy ulicy Kieleckiej woda podeszła do jednego z gospodarstw. Na miejscu są strażacy, którzy podwyższają groblę z worków piasków, ułożoną w ubiegłym tygodniu. Pierwszą falę przyjmuje Wyspa Nowakowska, podwyższone stany zaobserwowano na rzekach Elbląg, Nowak i Cieplicówce. Służby są już po pierwszych przeglądach, na razie nie podjęto decyzji o ogłaszaniu alertów.

Jesteśmy na etapie wypracowania sposobu dalszego postępowania, przez cały weekend służby będą w gotowości. Jestem po rozmowach z komendantem PSP i policją, wszyscy zgłaszają gotowość do działania

– wyjaśnił Stanisław Sołowiej, szef zarządzania kryzysowego w elbląskim starostwie.

00:00 / 00:00

Prognozy meteo- i hydrologiczne nie są korzystne. Przez najbliższe dni wiatr będzie wiał z różnych kierunków, a także o różnej, ale znaczącej sile. Wszystkie służby są gotowe do pracy przez całą dobę. Do dyspozycji mają magazyny przeciwpowodziowe, łącznie z wojewódzkim, który mieści się w Elblągu.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Żuławy, cofka
Elbląskie artystki prezentują swoje prace w olsztyńskiej bibliotece

"Żuławy" to tytuł wystawy w olsztyńskiej galerii "Bakałarz" Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej przygotowanej przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Swoje prace pokazują trzy artystki reprezentujące różne pokolenia i różne...

Zamknij
RadioOlsztynTV