Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląskie artystki prezentują swoje prace w olsztyńskiej bibliotece

Plakat wystawy „Żuławy”

„Żuławy” to tytuł wystawy w olsztyńskiej galerii „Bakałarz” Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej przygotowanej przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Swoje prace pokazują trzy artystki reprezentujące różne pokolenia i różne artystyczne style.

– Trzy artystki prezentują swoją wizję krainy – każda w sposób charakterystyczny dla swojej twórczości – powiedziała prezes towarzystwa Teresa Wojcinowicz.

Pamięcią sięgam dość daleko, ale nie pamiętam wystawy wyłącznie elbląskich artystów w Olsztynie, w jakiejkolwiek galerii. To są trzy kobiety, trzy techniki, trzy pokolenia – od grafiki, poprzez batik po malarstwo.

00:00 / 00:00

Podczas wystawy można obejrzeć grafiki Haliny Różewicz-Książkiewicz, batiki Grażyny Komorskiej oraz malarstwo farbami temperowymi Alicji Król. To pierwsza wystawa środowiska elbląskiego w Olsztynie. Mistrzyni grafiki Halina Różewicz-Książkiewicz podkreśla, że nizinny pejzaż Żuław jest dla artysty bardzo inspirujący.

Żuławy mnie po prostu oczarowały. To jest wyjątkowe miejsce pomiędzy rzeczkami, dużą rzeką Nogat i to wszystko poniżej poziomu morza. Tam głównie są wały, łąki, wierzby, nie ma lasów – to bardzo ciekawe.

Artystki swoimi pracami chciały oddać piękno krainy, podkreślając, że nizinny pejzaż ma swój niepowtarzalny charakter. Wystawa będzie prezentowana w galerii do 16 lutego.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Żuławy
Sztorm na Bałtyku. Służby w gotowości

Wszystkie służby w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej są w stałej gotowości do działania. Ma to związek z 3. stopniem zagrożenia hydrologicznego na Wybrzeżu i Żuławach. Z...

Zamknij
RadioOlsztynTV