Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żaglówka zahaczyła o linię energetyczną. Zginął 14-latek próbujący ratować załogę łodzi

Fot. PAP/Marek Truszkowski

Prokuratura Rejonowa w Piszu prowadzi śledztwo w sprawie wypadku w ruchu wodnym na rzece Pisie oraz w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 14-letniego chłopca.

Wczoraj późnym popołudniem, w pobliżu mostu kolejowego, żaglówka z turystami z Krakowa i okolic zahaczyła masztem o linię energetyczną. Dwóch mężczyzn wpadło do wody.

Na ratunek ruszył 14-latek, który widział całą sytuację – relacjonuje oficer prasowy piskiej policji nadkomisarz Anna Szypczyńska.

Chłopak bez wahania zdjął ubranie i wskoczył do rzeki. Kiedy próbował ratować jednego z mężczyzn, najprawdopodobniej doszło do kolejnego wyładowania elektrycznego. Wówczas 14-latek zniknął pod powierzchnią wody. Policyjni wodniacy wraz ze strażakami i ratownikami szukali go przez ponad godzinę. Chłopiec został odnaleziony przez płetwonurków na dnie rzeki, ale niestety nie udało się go uratować. Przyczynę śmierci 14-letniego mieszkańca piskiej gminy wyjaśni sekcja zwłok.

00:00 / 00:00

Dwaj mężczyźni, którzy wpadli do wody, trafili do piskiego szpitala. Ich stan lekarze określają jako bardzo ciężki.

Prokurator Krzysztof Stodolny, rzecznik prokuratury okręgowej w Olsztynie przekazał, że wszczęto śledztwo w tej sprawie. Na razie jednak trudno określić, czy sternik ponosi odpowiedzialność za zdarzenie. Nie wiadomo też, czy sternik był trzeźwy.

Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem policji i prokuratora, wynika z nich, że linia wysokiego napięcia była prawidłowo oznaczona znakami, które znajdowały się przy brzegu. Nie wiemy, czemu załoga i sternik zlekceważyli te znaki. I to między innymi ma wyjaśnić śledztwo. Dopiero po wszystkich ustaleniach będziemy mogli powiedzieć, kto zawinił.

00:00 / 00:00

Pobrano krew do badań, na wyniki – według prokuratury – trzeba będzie poczekać około dwóch tygodni. Pozostałe osoby z jachtu – 3 kobiety i mężczyzna – były trzeźwe.

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tragicznego zdarzenia.

Fot. PAP/Marek Truszkowski

Fot. PAP/Marek Truszkowski

Fot. PAP/Marek Truszkowski

Fot. PAP/Marek Truszkowski

Fot. infoPisz

Fot. KPP Pisz

Fot. KPP Pisz

Fot. KPP Pisz

Fot. infoPisz

Fot. infoPisz

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko/ A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Pisz
Kierująca peugeotem uderzyła w drzewo. Kobieta zginęła na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek w powiecie działdowskim. Zginęła kobieta kierująca samochodem osobowym. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Na drodze powiatowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV