Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zadbać o środowisko i zmniejszyć koszty ogrzewania. Trwa nabór wniosków do programu „Czyste powietrze”

Fot. pixabay.com

Jak poprawić jakość powietrza i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych? Od 15 maja trwa nabór wniosków do 2 edycji Programu „Czyste Powietrze”.

Adresatami są właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego, a budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

– Największe dofinansowanie otrzymają osoby z najniższym budżetem domowym – wyjaśnia Hanna Teodorowicz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Celem programu, który uruchomiony został w 2018 roku jest poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Tomasz Zalewski, naczelnik Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska przyznaje, że stan powietrza na Warmii i Mazurach w 2019 roku bardzo się poprawił.

00:00 / 00:00

Dzięki programowi można pozyskać dofinansowanie na piec i instalację centralnego ogrzewania, wykonać ocieplenie domu czy stropów, wymianę okien lub drzwi albo montaż baterii słonecznych lub pompy ciepła. Celem programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji do atmosfery pyłów i innych zanieczyszczeń. W pierwszej edycji mieszkańcy Warmii i Mazur złożyli ponad 5 tysięcy wniosków.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko/A.Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ekologia, program
Konserwacja nadajnika w Miłkach. Radia Olsztyn nie będzie słychać na częstotliwości 99,6 MHz

W dniu 21 maja (od godz. 10 do godz. 17) w Miłkach przeprowadzona zostania konserwacja nadajnika radiowo-telewizyjnego. W związku z tym mogą wystąpić przerwy w nadawaniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV