Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zabytkowe kamienice dotacją na remont. Trwa nabór wniosków

Fot. Ł. Węglewski

Mieszkańcy Olsztyna mogą się starać o dotację na remont zabytkowych kamienic. Trwa nabór wniosków o dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych.

Wnioski można składać do 3 marca w Urzędzie Miasta. Rzeczniczka olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz powiedziała, kto najczęściej ubiega się o finansowe wsparcie.

Najczęściej zgłaszają się do nas wspólnoty mieszkaniowe, które etapami remontują swoje budynki i po kolei przygotowują dokumentację. Wymieniają dachy, drzwi, okna. Wykonują izolację przeciwwilgociowe, czy też odnawiają elewacje, remontują klatki schodowe. Kwota jaką w tym roku mamy zarezerwowaną na dotacje to 100 tysięcy złotych.

Złożone wnioski zostaną ocenione pod względem formalnym, potem zajmie się nimi komisja, a ostateczną decyzję podejmą radni na wniosek prezydenta Olsztyna.

W ubiegłym roku w Olsztynie odnowiono stolarkę drzwiową w budynkach przy ulicy Grunwaldzkiej, Lengowskiego, Parkowej i Emilii Plater. Wyremontowane zostały rynny w kamienicach przy al. Warszawskiej. Wykonano też dokumentację dwóch budynków: przy ulicy Kołłątaja i alei Przyjaciół.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, zabytek, remont, ratusz, kamienica, zabytki, dotacja, urząd miasta, prace konserwatorskie
Tysiące zabytków w elbląskim muzeum. Kolekcja wciąż się powiększa

Według ostatniego spisu Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu ma w swojej ewidencji prawie 10 tysięcy obiektów zabytkowych. W muzeum przechowywane są też depozyty z badań archeologicznych na...

Zamknij
RadioOlsztynTV