Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zabójca współpracował ze strażą?

32-letni Rosjanin jest podejrzany o potrójne zabójstwo w Gdańsku, fot. KWP w Gdańsku

Prokuratura ma sprawdzać, czy Rosjanin podejrzany o potrójne zabójstwo w Gdańsku współpracował ze strażą graniczną.

Portal tvn24.pl twierdzi, że Samir S. miał informować Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej o grupach przestępczych zajmujących się przemytem oraz nielegalnym obrotem gospodarczym między Rosją, a Polską. Ma to wyjaśnić jeden z wątków śledztwa, które prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku.

Śledczych interesuje, dlaczego Rosjanin był wpuszczany do Polski. Samir S. od 2005 roku mógł się tymczasowo meldować w Elblągu, pomimo negatywnej opinii ABW i wojewody warmińsko-mazurskiego. W przebywaniu w Polsce nie przeszkadzał mu także prawomocny wyrok rosyjskiego sądu za nielegalne posiadanie broni i posługiwanie się podrobionymi dokumentami „funkcjonariusza MSW”. Za te przestępstwa sąd w Kaliningradzie, w październiku 2011 roku, skazał Samira S. na karę 10 miesięcy kolonii karnej o złagodzonym rygorze i 10 tysięcy rubli grzywny. Rosjanina zwolniono przed terminem, w styczniu 2012 roku. Wtedy wrócił do Polski. Jak ustalili dziennikarze tvn24.pl w ubiegłym roku ponownie dostał tymczasowy meldunek w Elblągu. Zameldowano go na podstawie rocznej wizy.

Jak podaje portal, straż graniczna unika odpowiedzi na pytania o ewentualną współpracę z Samirem S. Zarówno rzecznicy |Komendy Głównej jak i warmińsko-mazurskiego oddziału, odmówili udzielenia informacji na ten temat. (tvn24/wchr/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w morderstwo, zabójstwo
Policja prześwietla Samira

Czy zabójca 3-osobowej rodziny z Gdańska zamordował także, we wrześniu ubiegłego roku, kasjerkę z Gronowa? W tej chwili badana jest broń, z której - mieszkający w...

Zamknij
RadioOlsztynTV