Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zabił kolegę, który dał mu dach nad głową. Właśnie ruszył proces

Fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Radosława K. oskarżonego o zabicie kolegi. Było to w maju ubiegłego roku.

Według ustaleń prokuratora, pokrzywdzony mężczyzna prowadził włóczęgowski tryb życia, ale od kilku miesięcy przebywał w mieszkaniu, którego głównym najemcą był Radosław K. Obaj mężczyźni nadużywali alkoholu.

Feralnego dnia doszło między nimi do kłótni, podczas której oskarżony miał zadać znajomemu szereg uderzeń pięściami oraz kopnięć w głowę i klatkę piersiową. W efekcie liczne obrażenia ciała doprowadziły do śmierci mężczyzny.

W ocenie prokuratora, Radosław K. „miał dopuścić się tego czynu, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia” swojego znajomego. W pierwszym dniu procesu Radosław K. nie przyznał się do pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Kolejną rozprawę wyznaczono na 18 października.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, morderstwo, zabójstwo
Policyjna obława w Biskupcu. 21-latek podejrzany o zabójstwo

Policjanci zatrzymali 21-latka z Biskupca podejrzanego o zabójstwo.W pościgu brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy w kilkunastu radiowozach. Tuż po północy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w jednym z...

Zamknij
RadioOlsztynTV