Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zabawa i edukacja przy „planszówach”. Wiemy kto pojedzie na ogólnopolską olimpiadę IPN

Fot. IPN Olsztyn

W Olsztynie odbyły się regionalne eliminacje do Olimpiady Gier Planszowych Instytutu Pamięci Narodowej. Gracze spotkali się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła.

Uczniowie zmagali się w kreatywnych „planszówkach” w kilkuosobowych zespołach w dwóch kategoriach wiekowych. Tematyka dotyczyła historii od 1939 roku.

00:00 / 00:00

Fot. IPN Olsztyn

Na stołach pojawiły się takie gry jak: Miś Wojtek, Bitwa Warszawska, ZnajZnak, Gwiaździsta Eskadra, ORP Orzeł oraz Niepodległa.

Fot. IPN Olsztyn

Główny koordynator olimpiady gier planszowych Instytutu Pamięci Narodowej Tomasz Bastkowski mówi, że do rywalizacji stanęło dotychczas ponad 700 drużyn z 11 regionów Polski. Ta forma zabawy i edukacji trwa w całej Polsce od początku roku szkolnego. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział ponad 1300 uczniów także warmińsko-mazurskich szkół.

To bardzo rozwijająca forma zabawy, ale i nauki historii.

00:00 / 00:00

Najlepsze drużyny szkolne spotkają się 12 kwietnia na olimpiadzie centralnej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Warmię i Mazury na Olimpiadzie Centralnej w Warszawie reprezentować będą:

  • Miś Wojtek – Tymon Rytlewski i Adrian Sikorski – Zespół Szkół Ekonomiczno Handlowych – Olsztyn
  • Bitwa Warszawska – Tymoteusz Sobczak – ZSEH Olsztyn
  • Niepodległa – Bruno Myhan, Eryk Rynkiewicz, Aleksander Antończyk, Michał Patla – IV Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie
  • ORP Orzeł – Alicja Bożyczko – ZSEH Olsztyn
  • Gwiaździsta Eskadra – Denis Schirsching, Sebastian Piekarski, Maciej Wielochowski – Zespół Szkół Ekonomiczno Handlowych – Olsztyn
  • ZnajZnak – Maja Duchnowska, Hanna Bołoczko – ZSEH Olsztyn

Fot. IPN Olsztyn

Fot. IPN Olsztyn

Fot. IPN Olsztyn

Fot. IPN Olsztyn

Fot. IPN Olsztyn

Fot. IPN Olsztyn

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska / B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w historia, szkoła, uczeń, nauka, IPN
Osoby z niepełnosprawnościami mogą otrzymać dofinansowanie na studia

Niepełnosprawni z powiatu gołdapskiego mogą otrzymać dofinansowanie na studia. Wystarczy złożyć stosowny wniosek. - Nabór trwa - powiedziała Małgorzata Gryszkowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w...

Zamknij
RadioOlsztynTV