Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za bilet w nowych autobusach zapłacimy wyłącznie kartą

W biletomatach za bilet zapłacimy tylko kartą.

W kwietniu na ulice Olsztyna wyjedzie szesnaście nowych autobusów marki Solaris. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne kupiło właśnie osiem Urbino 12 i osiem Urbino 18 (autobusy przegubowe).

Pojazdy zastąpią starszy, wysłużony już tabor. Solarisy posiadają – będące już standardem w olsztyńskiej komunikacji – wyposażenie, czyli tablice informacyjne LCD, system zapowiedzi głosowych, kamery rejestrujące obraz przed, za i wewnątrz pojazdów.

Ważną informacją dla pasażerów korzystających z biletów jednorazowych jest to, że w biletomatach można będzie kupić bilet wyłącznie kartą płatniczą. Urządzenia nie obsługują bilonu i banknotów. Niezbędne informacje o formie płatności w automacie będą umieszczone w postaci piktogramu na burcie autobusu. Dotyczy to pojazdów o numerach bocznych od 134 do 141 oraz od 2024 do 2031.

Tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego liczy obecnie 160 autobusów. 16 najbardziej wyeksploatowanych zastąpią nowe. Koszt zakupionych autobusów to ok. 19,5 mln zł.

 

Nowe autobusy, fot. MPK Olsztyn

(zdzit/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK, Olsztyn, Solaris, biletomat
Czy druga linia tramwajowa sparaliżuje ruch w Olsztynie? Posłuchaj debaty Polskiego Radia Olsztyn

Pierwsza linia tramwajowa sparaliżowała ruch samochodów w centrum miasta. Czy planowana druga linia zrobi to samo z Pieczewem, Jarotami, Nagórkami i ze wschodnią częścią miasta? Bo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV