Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za 5 lat pojedziemy ekspresową „16” z Olsztyna do Mrągowa

Fot. K. Olszewski

We wtorek minister infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji dla odcinka Borki Wielkie – Mrągowo.

Droga będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, powstaną trzy węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo, oraz miejsca obsługi pasażera z możliwością rozbudowy. Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje już papiery przetargowe i jak mówi dyrektor Mirosław Nicewicz może ogłoszenie przetargu może nastąpić już w sierpniu. Z kolei zakończenie budowy to drugi kwartał 2023 roku.

To będzie zaledwie siedemnaście kilometrów, ale każdy kto zna ten odcinek wie, jak bardzo niebezpieczna i uciążliwa jest ta droga. Poza tym jak przekonuje były wiceminister Jerzy Szmit, skróci się czas dojazdu nie tylko do Mrągowa, ale i Kętrzyna, Giżycka, czy Węgorzewa. Jest to bardzo ważna droga, która wiedzie przez wykluczony komunikacyjnie obszar Polski północno-wschodniej.

Obecny na konferencji prasowej Paweł Czemiel, doradca ministra infrastruktury poinformował, że Warmia i Mazury łącznie na budowę dróg ekspresowych dostały osiem miliardów złotych, a na drogi krajowe ponad siedemset milionów złotych.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w GDDKiA, Jerzy Szmit, Mirosław Nicewicz, Artur Chojecki, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Gminy dostały niemal 10 milionów zł na usuwanie skutków wrześniowych nawałnic

Warmińsko-mazurskie samorządy pilnie potrzebują pieniędzy na usuwanie skutków jesiennych nawałnic. 11 powiatów, gmin i miast otrzymało łącznie prawie 10 milionów złotych. - Wrześniowe zdarzenia to była...

Zamknij
RadioOlsztynTV