Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z powodu żałoby narodowej część elbląskich szkół rezygnuje z zaplanowanych na ten weekend studniówek

W Elblągu większość studniówek odbędzie się w innym terminie. Fot. fotolia


W samym Elblągu żałoba, ogłoszona przez prezydenta miasta, obowiązuje do jutra. Natomiast w sobotę, w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska, obowiązywać będzie żałoba narodowa, zarządzona przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Właśnie z powodu żałoby po tragicznej śmieci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza część maturzystów z Elbląga postanowiło zrezygnować z planowanych studniówek.

Jak wyjaśnia Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji w elbląskim ratuszu, w każdym przypadku zmiany terminu studniówki to decyzja szkolnej społeczności. Zarządzenie Prezydenta RP i prezydenta Elbląga jest czytelne. Mówi o zaprzestaniu masowych imprez rozrywkowych. W przypadku bali szkolnych o zmianie wspólnie decydował dyrektor, komitet rodziców i samorząd uczniowski.

Według ostatnich informacji, studniówki przełożyło siedem szkół. W jednej bal odbędzie się w sobotę o godzinie 20, po zakończeniu żałoby. W Elblągu także wiele przedszkoli i instytucji zrezygnowało z bali karnawałowych dla dzieci i dla dorosłych. Imprezy te, podobnie jak studniówki zostało przełożonych na inny termin.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, impreza, studniówka, bal, maturzyści
„Tramwaj dla Elbląga jest robiony na miarę”. W Poznaniu miasto zamówiło cztery nowe pojazdy

Za rok o tej porze po torach w Elblągu będą jeździć cztery nowe tramwaje. Wykona je poznańska spółka komunalna Modertrans. Wcześniej zawarto umowę na trzy tramwaje....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV