Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z powodu strajku nauczycieli nie mogli poprawić ocen i przystąpić do matury. Olsztyńskie kuratorium bada dwie skargi rodziców uczniów

Fot. D. Grzymska

Do części kuratoriów wpłynęły nieliczne skargi na brak możliwości poprawiania ocen przez uczniów w efekcie strajku nauczycieli. 

Dwie skargi dotyczące braku możliwości poprawienia ocen przez uczniów trafiły także do warmińsko-mazurskiego kuratorium oświaty. Kurator Krzysztof Marek Nowacki powiedział, że obie dotyczą tej samej szkoły w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej.

Skargi wnieśli rodzice, którzy napisali, że z powodu strajku ich dzieci nie miały możliwości poprawienia oceny, co skutkowało brakiem promocji i możliwości przystąpienia do matury

– powiedział Nowacki i dodał, że obie skargi dotyczą poprawienia ocen z języka polskiego.

Olsztyńskie kuratorium przystąpiło już do badania spraw opisanych w pismach rodziców. Nowacki podkreślił, że jest za wcześnie na potwierdzenie lub zaprzeczenie zarzutom podniesionym przez rodziców.

Dla mnie ważne jest to, że skargi wnieśli rodzice, a nie uczniowie, którzy byli pełnoletni i mogli sami to uczynić

– dodał Nowacki.

Skargi wpłynęły także m.in. do kuratoriów w Katowicach, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim. Żadne skargi w sprawie braku możliwości poprawiania ocen przez maturzystów nie wpłynęły do kuratoriów w Rzeszowie, Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi i w Kielcach.

W poniedziałek minister edukacji narodowej Anna Zalewska poinformowała, że analizowana jest sytuacja tych uczniów najwyższych klas liceów i techników, którzy z powodu strajku nauczycieli nie mogli poprawić ocen. Wskazała, że wszelkie wątpliwości rodzic i uczeń powinien wyjaśnić z dyrektorem szkoły, może także zgłosić się do kuratorium oświaty lub poradzić się kancelarii prawnej.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Olsztyn, nauczyciel, strajk, kuratorium, szkoły, skargi
Jeśli nie spalarnia to co? W Olsztynie spotkali się przeciwnicy i zwolennicy budowy spalarni odpadów

O rozwiązaniu problemu gospodarki śmieciowej w Olsztynie rozmawiano podczas konferencji naukowo-społecznej. W stolicy Warmii i Mazur od lat forsowany jest pomysł budowy nowej spalarni. Od lat...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV