Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z Polski Wschodniej na zagraniczne rynki. Przedsiębiorcy mogą liczyć na 100 milionów złotych

100 milionów złotych czeka na przedsiębiorców z Polski Wschodniej, którzy chcą zdobyć klientów na zagranicznych rynkach – informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Nabór wniosków do tego zadania rozpocznie się 27 lutego. Wiceminister Adam Hamryszczak, uważa że „działalność eksportowa i inwestycyjna polskich przedsiębiorstw jest jednym z ważnych wyzwań wskazanych w Planie premiera Mateusza Morawieckiego”.

W tegorocznym konkursie wprowadzono zmiany. Przedsiębiorca może otrzymać większe dofinansowanie, do 800 tysięcy złotych na wsparcie ekspansji na zagraniczne rynki. Pokryje ona aż 85 procent kosztów kwalifikowalnych projektu.

W konkursie mogą uczestniczyć mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województw: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego.

Nabór wniosków potrwa do 29 marca, a kolejna runda naboru wystartuje w lipcu. Wnioski przyjmuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Redakcja: BSChromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rynek, Polska Wschodnia, pieniądz, przedsiębiorcy, zagranica, eksport
Za tydzień ostatnie szkolenie z Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT. Znamy miejsca i godziny

Elektroniczny Jednolity Plik Kontrolny VAT na razie muszą składać tylko firmy duże, średnie i małe. Od nowego roku będą go wypełniać także firmy mikro. Na Warmii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV