Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za tydzień ostatnie szkolenie z Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT. Znamy miejsca i godziny

Jednolity Plik Kontrolny VAT wchodzi w życie od stycznia 2018 roku

Elektroniczny Jednolity Plik Kontrolny VAT na razie muszą składać tylko firmy duże, średnie i małe. Od nowego roku będą go wypełniać także firmy mikro. Na Warmii i Mazurach to ponad 40 tysięcy podmiotów.

Urzędy skarbowe w Listopadzie przeprowadziły dla nich szkolenia, ale zainteresowanie było tak duże, że przedłużono je również na grudzień.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w listopadzie pracownicy urzędów skarbowych przeszkolili ponad 1900 osób. Ministerstwo Finansów podjęło decyzję, by kontynuować szkolenia również w grudniu, ponieważ zainteresowanie jest bardzo duże i docierały do nas sygnały, że tych szkoleń trzeba robić więcej

– informuje Mirosława Torenc z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Ostatnie szkolenie z Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT dla mikroprzedsiębiorców odbędzie się we wtorek 19 grudnia. Dokładny wykaz urzędów skarbowych i godziny szkoleń można znaleźć na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Co ciekawe, choć mikrofirmy będą musiały wysyłać Jednolity Plik Kontrolny VAT dopiero od stycznia, to mogły wysyłać go już od października. Z tego tytułu miały preferencję w postaci skróconego do 25 dni terminu zwrotu nadpłaconego podatku VAT. W październiku na Warmii i Mazurach z tej możliwości skorzystało 173 przedsiębiorców.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podatek, VAT, przedsiębiorcy, przedsiębiorstwo, Jednolity Plik Kontrolny VAT
Przedsiębiorca z Lubelskiej w Olsztynie skarży się na straty z powodu remontu ulic

Do olsztyńskiego ratusza wpłynęło pierwsze pismo od przedsiębiorcy z ulicy Lubelskiej, w którym skarży się na coraz trudniejszą sytuację firmy związaną z remontami drogowymi na placu...

Zamknij
RadioOlsztynTV