Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z Olsztyna do Ukrainy wyjechał kolejny konwój humanitarny

W dwóch busach z przyczepą wolontariusze wiozą dary m.in. do szpitala dziecięcego w Równem, domu dziecka w Żytomierzu i do rodzinnych domów dziecka w Cudnowie, gdzie mieszka duża społeczność polska.

– Część rzeczy ma także trafić do żołnierzy na froncie – mówi jedna z organizatorek konwoju humanitarnego Joanna Mieszczyńska, wolontariuszka i nauczycielka historii.

Wieziemy około czterech ton żywności. Część jest przeznaczona dla kuchni szpitalnych, ale są też takie rzeczy, które trafią bezpośrednio do dzieci. Są to soczki, musy, mleko dla maluchów. Są to też słodkości. Wieziemy jeszcze apteczki medyczne, apteczki wojskowe specjalnie przygotowane dla żołnierzy i około stu plecaków dla dzieciaków z rodzinnych domów dziecka.

00:00 / 00:00

Są też ciastka i babeczki upieczone przez uczniów dla żołnierzy rannych na froncie.

Konwój humanitarny tworzy grupa wolontariuszy, którzy początkowo działali indywidualnie, a potem połączyli siły. Dary, które teraz wiozą do Ukrainy otrzymali z warszawskiej Misji Charytatywnej Dobro Czynić, Banku Żywności w Olsztynie, XI LO, Kościoła Twoja Przystań i darczyńców indywidualnych.

W czerwcu planowany jest kolejny konwój z darami z Olsztyna.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze, dom dziecka, szpital dziecięcy, dary, Ukraina, wolontariusze, konwoj, apteczki
Delegacja z Ukrainy w Mlekpolu. „Chcemy przejść na produkcję lokalną”

Chcemy decentralizować przetwórstwo w Ukrainie, przejść na produkcję lokalną – mówił w Mrągowie Serhij Gemberg, wiceprzewodniczący Obwodu Rówieńskiego. Przedstawiciele obwodu gościli w Polsce, by nawiązać współpracę...

Zamknij
RadioOlsztynTV