Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z nowym trenerem po ligowe punkty. Indykpol AZS zagra w Rzeszowie

Javier Weber Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn są już w Rzeszowie, gdzie jutro zagrają pierwszy w 2022 roku ligowy mecz. Będzie to także pierwsze spotkanie dla nowego trenera Akademików – Argentyńczyka Javiera Webera.

Szkoleniowiec klubu z Kortowa przyznaje, że nie miał zbyt dużo czasu na wprowadzenie zmian w grze jego zawodników, ale z meczu na mecz będą one widoczne.

[tłumaczenie] Drużyna prezentuje się bardzo dobrze w ataku. Chciałbym, aby zawodnicy zostali na tym poziomie. 54% w ataku po przyjęciu to bardzo dobra skuteczność. Pracujemy z rozgrywającymi w kierunku zmiany pewnych opcji czy rozwiązań. W zagrywce też prezentujemy się dobrze. Podkreślam po raz kolejny – dla mnie bardzo ważna jest współpraca bloku i obrony. Nad tym będziemy mocno pracować. Jeśli sprawiliśmy problemy przyjmującym po drugiej stronie i przeciwnicy wyprowadzają atak na wysokiej piłce, musimy to obronić lub blokować. Kiwki lub plasy muszą być przez nas bronione, jeśli piłka jest blokowana – musimy ją utrzymać w grze. To kibice w ciągu miesiąca zauważą gołym okiem.

00:00 / 00:00

Początek jutrzejszego spotkania Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn o 17.30.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn, piłka siatkowa
Siatkarze Indykpolu kończą rok zwycięstwem

Indykpol AZS Olsztyn zwyciężył z SMS PZPS Spała 3:0 w meczu 1/16 Tauron Pucharu Polski. To było ostatnie spotkanie akademików przed świąteczno-noworoczną przerwą. Siatkarze ze stolicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV