Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z lotniska w Warszawie prosto na Mazury. Trwają prace nad budową bezpośredniego połączenia kolejowego

Trwają prace nad budową bezpośredniego połączenia kolejowego z Centralnego Portu Komunikacyjnego przez Podlasie na Mazury.

Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu, który dotyczy prac przygotowawczych do budowy około 140-kilometrowego odcinka linii kolejowej. Trasa ma zaczynać się w Centralnym Porcie Komunikacyjnym, prowadzić m.in. przez Warszawę, Wyszków, Ostrołękę, Łomżę, Orzysz, Pisz i kończyć się w Giżycku. Według zapewnień inwestora podróż koleją ze stolicy kraju na Mazury ma trwać około 2 godzin.

Według harmonogramu, prace między Ostrołęką i Łomżą mają ruszyć w 2023 roku i potrwać do końca 2027 roku.

Dodatkowo spółka Centralnego Portu Komunikacyjnego dofinansuje też prowadzone przez samorządy prace przygotowawcze do modernizacji lokalnej linii kolejowej z Orzysza przez Mikołajki, Mrągowo i Biskupiec do Czerwonki. Inwestycja została zakwalifikowana do drugiego etapu naboru w Programie Kolej+, który jest realizowany przez PKP PLK.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w lotnisko, Biskupiec, pociąg, Giżycko, kolej, Pisz, Mrągowo, Orzysz, Czerwonka, mikołajki
Nowa sala sportowo-rehabilitacyjna w Giżycku. Projekt otrzymał rządowe wsparcie

Ponad 3 miliony złotych otrzymał samorząd powiatowy w Giżycku z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę sali sportowo-rehabilitacyjnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Będzie tu pełnowymiarowe boisko...

Zamknij
RadioOlsztynTV