Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z Klebarka Wielkiego do Olsztyna. Wprowadzono nową linię autobusową

Fot. zdzit.olsztyn.eu

Od 18 maja 2020 roku uruchomiona została nowa linia autobusowa nr 104 – poinformował Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Linia kursuje z Klebarka Wielkiego, przez Klebark Mały do pętli Cementowa w Olsztynie. Stamtąd mieszkańcy mogą przesiąść się na linie miejskie w kierunku Dworca Głównego, Centrum, czy chociażby takich osiedli jak: Jaroty, Likusy, Redykajny, Podgrodzie, Brzeziny, Nagórki i Pojezierze.

Nowa linia to efekt rozszerzonego porozumienia międzygminnego z Gminą Purda, pierwotnie linia miała zadebiutować już 1 kwietnia 2020 roku, ale jej start został opóźniony z powodu wprowadzenia stanu epidemii w Polsce.

Przypomnijmy, że poza linią nr 104 do Klebarka, funkcjonuje również linia nr 105, która w wybranych kursach dojeżdża do Klewek, a standardowo kończy bieg na os. Mazurskim.

Linia nr 104 na trasie Cementowa – Klebark Wielki, kursuje od poniedziałku do piątku w dni robocze. Na chwilę obecną, na nowej linii wykonywanych jest pięć par kursów dziennie. Pasażerów obowiązuje taka sama taryfa biletowa jak na terenie Olsztyna.

Dodajmy, w związku z trwającymi pracami budowlanymi, w początkowym okresie niedostępny dla pasażerów będzie przystanek „Klebark Mały I” w kierunku Klebarka Wielkiego.

Przystanki na trasie linii nr 104 oraz rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ.

 

Redakcja: A. Dybcio za ZDZiT

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, autobus, komunikacja miejska, ZDZiT
Zniszczył szlaban i ukradł motocykl. Złodzieja zatrzymali jeden z mieszkańców i policjant po służbie

Policjant po służbie i jeden z mieszkańców Olsztyna zatrzymali 26-latka, który uszkodził szlaban na osiedlu i próbował ukraść motocykl. Jak powiedział Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji,...

Zamknij
RadioOlsztynTV