Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z jeziora Zwiniarz wyłowiono ciała dwóch osób. To małżeństwo lekarzy z Iławy

Fot. Adobe Stock

Małżonkowie pochodzący z Iławy, których ciała znaleziono w jeziorze koło Lubawy najprawdopodobniej utonęli. Według relacji rodziny, 67-latkowie mówili, że wybierają się na łódkę, by powędkować – podała iławska policja. Małżeństwo to znani i cenieni iławscy lekarze.

Jak poinformowała PAP w niedzielę asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, po poszukiwaniach w sobotę wieczorem odnaleziono w jeziorze Zwiniarz koło Lubawy ciała kobiety i mężczyzny; obydwoje w wieku 67 lat.

Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności ich śmierci. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która ma dać odpowiedź, co było bezpośrednią przyczyną śmierci.

O zaginięciu małżeństwa lekarzy z Iławy powiadomiła rodzina. Małżeństwo przebywało na swojej wypoczynkowej działce koło Lubawy. Rodzina mieszkająca w sąsiedztwie, która opiekowała się ich posesją, była zaniepokojona, bo nie mogła z nimi nawiązać kontaktu. W garażu zaś brakowało łódki wiosłowej. Rodzina relacjonowała, że obydwoje wcześniej mówili, że planują wypłynąć na jezioro, by powędkować.

Służby rozpoczęły poszukiwania. Na jeziorze odnaleziono łódkę, a w wodzie ciała mężczyzny i kobiety. Jedno tuż przy brzegu, drugie nieco dalej. Wciąż nie wiadomo, co się stało na wodzie, że zdarzenie zakończyło się tragicznie.

Zmarli to znani i cenieni w Iławie lekarze. Mieszkańcy Iławy są poruszeni ich śmiercią.

Autor: A. Libudzka (PAP)/K.Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, jezioro, Lubawa, lekarze, poszukiwania, małżeństwo
3 osoby trafiły do szpitala po wypadkach w Olsztynie i na DK 15. Warunki jazdy są coraz trudniejsze

W Olsztynie, koło skrzyżowania al. Obrońców Tobruku z ul. Iwaszkiewicza, zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia i...

Zamknij
RadioOlsztynTV