Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z Elbląga do Kaliningradu popłyniemy statkiem? Port Morski będzie kontynuował współpracę z rosyjskim urzędem Rosmorport

Arkadiusz Zgliński – dyrektor portu w Elblagu i Andriej Moszkow z Rosmorport

Elbląski port przedłużył na pięć kolejnych lat współpracę z rosyjskim Urzędem Gospodarki i Infrastruktury Morskiej Rosmorport. To już trzecia umowa między tymi instytucjami. Zawarta została – podobnie jak poprzednie – na pięć lat. 

Porozumienie podpisane przez Andrieja Moszkowa, szefa filii Rosmorportu z dyrektorem elbląskiego portu Arkadiuszem Zglińskim reguluje wszelkie aspekty transportu wodnego po Zalewie Wiślanym i Kaliningradzkim.

Porty naszych sąsiadów z Obwodu Kaliningradzkiego są obecnie najważniejszymi partnerami gospodarczymi Portu Morskiego w Elblągu – tłumaczy jego dyrektor Arkadiusz Zgliński. Odnawiane porozumienia o współpracy są ważne dla obu stron. Chodzi o przeładunki drobnicy i ładunków masowych, ale też o reaktywację ruchu pasażerskiego. W planach obie instytucje mają m.in. doprowadzenie do wznowienia żeglugi pasażerskiej między Elblągiem a Kaliningradem, a nawet uruchomienia promu z przewozem samochodów.

Dodajmy, strona rosyjska nie komentuje planów polskiego rządu w sprawie uniezależnienia od Rosji żeglugi w rejonie Zalewu Wiślanego. Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną do Portu Morskiego w Elblągu i portów zalewowych ma być gotów za trzy lata.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w umowa, współpraca, port morski w Elblągu, Rosmorport, Andriej Moszkow
Głos Biznesu w Białej Piskiej, czyli pomysł samorządu na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami

Samorząd Białej Piskiej chce stworzyć „Głos Biznesu". Nie chodzi tu o gazetę, tylko o współpracę z przedsiębiorcami. "Głos Biznesu" ma być rodzajem rady, która będzie skupiać...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV