Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z „czystej ciekawości” podeszli zbyt blisko polsko-rosyjskiej granicy

W-M Oddział Straży Granicznej

Warmińsko-mazurska Straż Graniczna przypomina, że specjalne przepisy obowiązują nie tylko na samym pasie granicy Polski z Rosją, ale także w strefie nadgranicznej, gdzie znajdują się drogi dojazdowe do granicy państwa. Na niektórych z nich obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach i trzeba patrzeć na znaki drogowe.

Przepisy w okolicy Węgorzewa i Barcian złamali w ostatnich godzinach Polacy i Niemiec. Pięciu motocyklistów z powiatu chełmińskiego przyjechało z bliska zobaczyć granicę polsko-rosyjską. Jeden z nich na pamiątkę wykonał zdjęcia stronie sąsiedniej. Funkcjonariusze z Barcian legitymowali też mieszkańca powiatu kolneńskiego. 42-latek także chciał zobaczyć i sfotografować granicę zewnętrzną UE.

Z kolei Niemiec pojawił się w strefie nadgranicznej w rejonie Węgorzewa. Przyznał, że przyjechał tu z „czystej ciekawości”. Tym razem turyści, za fotografowanie strony sąsiedniej nie zapłacili mandatów. Skończyło się na pouczeniach, ale można dostać za to mandat do 500 złotych. Taka sama kara grzywny w wysokości do 500 zł grozi za fotografowanie i wejście na pas drogi granicznej.

W-M Oddział Straży Granicznej

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w granica, zdjęcia, video
Maciej Wróbel: zmieni się sposób finansowania mediów publicznych

- Koniec z abonamentem radiowo-telewizyjnym. Zamiast tego media publiczne będą finansowane wprost z budżetu państwa – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Platformy Obywatelskiej Maciej...

Zamknij
RadioOlsztynTV