Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z Azowstalu ewakuowano wszystkie kobiety, dzieci i osoby starsze

Fot. Alessandro Guerra / EPA

Wszystkie kobiety, dzieci oraz osoby starsze zostały ewakuowane z huty Azowstal w Mariupolu. Poinformowała o tym w mediach społecznościowych wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk.

Wcześniej zarówno strona ukraińska, jak i rosyjska potwierdziły, że z terenu huty Azowstal udało się wywieźć kolejnych 50 cywilów. Ewakuowani chronili się w podziemiach huty, gigantycznego kompleksu przemysłowego, będącego ostatnią twierdzą ukraińskich żołnierzy w Mariupolu.

W ostatnich dniach z całego Mariupola udało się ewakuować ponad 300 osób. Szacuje się, że w mieście, które zostało całkowicie zrujnowane przez Rosjan, pozostaje jeszcze kilkadziesiąt tysięcy ukraińskich cywilów.

Strona ukraińska twierdzi, że Rosjanie usuwają z miasta gruz oraz zwłoki osób zabitych. W ten sposób mają oczyścić Mariupol, by 9 maja świętować jego przejęcie.

Siły rosyjskie kontynuują atak na Azowstal

Siły rosyjskie kontynuują atak na kombinat Azowstal w obleganym przez wojska rosyjskie Mariupolu – poinformował w sobotę sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

Wróg nadal blokuje pododdziały sił obrony w rejonie fabryki Azowstal. Prowadzone są działania szturmowe przy użyciu ognia artyleryjskiego i czołgów

– podano w komunikacie.

Wcześniej przedstawiciel dowództwa pułku Azow powiedział Ukraińskiej Prawdzie, że trzech obrońców Azowstalu zginęło, a sześciu odniosło obrażenia w piątek podczas ewakuacji cywilów na skutek rosyjskich ostrzałów.

Fot. PAP/EPA

Autor: IAR
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ewakuacja
Z Mariupola i okolic ewakuowano kolejne 344 osoby

W środę z Mariupola i okolic ewakuowano do Zaporoża 344 osoby – powiedział w nocy z środy na czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, cytowany przez CNN....

Zamknij
RadioOlsztynTV