Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wzrasta liczba wypadków na przejazdach kolejowych. PKP wystąpiło z apelem do kierowców

Fot. A. Skrago

Zatrzymaj się przed torami – nie ryzykuj! PKP Polskie Linie Kolejowe apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzięki którym można zadbać o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych. To część akcji „Bezpieczny piątek”.

Co roku dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. W 2020 tylko w Warmińsko-Mazurskiem zginęła już jedna osoba, doszło do sześciu zdarzeń na przejazdach. Kierowcy często nie wiedzą jak się zachować, gdy zagrożone jest ich życie – podkreśla zastępca komendanta posterunku Straży Ochrony Kolei w Olsztynie Piotr Tomaszewski:

Kiedy rogatki zostaną opuszczone, a samochód zostaje uwięziony między nimi – wtedy decyzja może być tylko jedna, taranujemy rogatki i ratujemy własne życie. Błędem jest też wysiadanie z samochodu i próba podnoszenia rogatki. Jeśli jest miejsce, trzeba jak najszybciej opuścić przejazd.

00:00 / 00:00

W Olsztynie kolejarze podsumowali półmetek ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny piątek”. Ambasadorzy Bezpieczeństwa rozdawali kierowcom ulotki i wyjaśniali, jak zachować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych.

W czerwcu tego roku w Polsce doszło do 15 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych. Cztery osoby zginęły. Od początku roku w kraju na przejazdach życie straciło 28 osób.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w wypadki, przejazd kolejowy, PKP Polskie Linie Kolejowe, Bezpieczny piątek, Piotr Tomaszewski
Nauka poprzez zabawę. Kolejarze ruszyli z kolejną odsłoną akcji „Bezpieczny przejazd”

Najlepiej uczyć się przez zabawę, a zwłaszcza w czasie wakacji - z takiego założenia wyszli kolejarze, którzy ruszyli z kolejną odsłoną akcji "Bezpieczny przejazd". Tym razem...

Zamknij
RadioOlsztynTV