Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wzmożone kontrole na drogach. Trwa akcja „Bezpieczny sierpień 2018”

Fot. KWP Olsztyn

Policja w całym kraju prowadzi na drogach akcję „Bezpieczny sierpień 2018”. Częścią akcji były działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem „Kaskada”.

Policyjne patrole, na terenie miast i powiatów sprawdzały stosowanie się kierowców do obowiązujących przepisów, w szczególności kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierowców.

W województwie warmińsko-mazurskim skontrolowano blisko tysiąc kierowców, blisko jedna czwarta z nich przekroczyła dozwoloną prędkość – poinformowała Izabela Niedźwiecka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie:

Na przykład policjanci z Ełku zatrzymali mężczyznę, który w terenie zabudowanym wyprzedzał kilka pojazdów. Przekroczył przy tym dozwoloną prędkość o 54 km/h. W tym miejscu nie ma chodnika, a akurat obok szła dwójka dzieci. 52-latkowi zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące.

Mężczyzna nie przyjął mandatu na wykroczenie. Sprawa zakończy się w sądzie.

Policjanci w całym kraju prowadzą dziś na drogach akcję „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy nie są pod wpływem działania tych środków.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, prędkość, bezpieczny sierpień 2018, kaskada
Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierował, bo żona nie lubi jeździć na długich trasach

Przed sądem będzie się tłumaczył 58-letni kierowca opla, którego w Rozogach skontrolowali szczycieńscy policjanci. Oprócz tego, że mężczyzna przekroczył w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość, to jeszcze kierował...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV